Filmy dla Widzów 6+

Dla widzów od 6 roku życia przygotowaliśmy węgierski film pełnometrażowy “Zatrzymać macochę!” oraz dwa pasma filmów krótkometrażowych “Dookoła świata” i “Kinowe strachy”.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych zostaną zamieszczone na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na podstronie Pokazy 2023.

Między 12 a 26 czerwca 2023 wybrane filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.


Zatrzymać macochę
(El a kezekkel a papámtól!)

reżyseria: Kata Dobó
scenariusz: András Dezső Horváth

Węgry, 2021
96 min.

Życie Dorki wywraca się do góry nogami, gdy jej owdowiały ojciec ogłasza zaręczyny. Dziewczynka ma wątpliwości co do szczerości uczuć swojej przyszłej macochy. Wyrusza w podróż do Magicznego Gaju, aby uczyć się czarodziejskich sztuczek, dzięki którym będzie mogła ją zdemaskować. Przed widzami podróż do świata, w którym magia, muzyka i miłość pokonują wszystkie przeciwności.


Pasmo “Dookoła świata” – 54 minuty

ADA
(Querida Ada)
reżyseria: Jose Daniel García Bermejo
Hiszpania, 2022
12 min.

Ana jest wesołą dziewczynką z dużą wyobraźnią, ale nie najlepiej odnajduje się w szkole. Pewnego dnia otrzymuje prezent: ADA, niesamowitego robota, który staje się jej najlepszym przyjacielem i nauczycielem.


Przygoda Ciastka
(A Cookie’s Adventure)
reżyseria: A. Jérémie, B. Alexis, B. Iléana, L. Myriam, L. Margot, R. Zoé, T. Romain, T. Camille
Francja, 2022
7 min.

Ciastek, Pepite i wierny rumak Bubu wyruszają w drogę, aby stawić czoła złemu Mistrzowi Wisience, który skradł serce pięknej księżniczki. Czeka ich wiele słodkich niebezpieczeństw.


Stok i Bok w Paryżu
(Stok&Bok in Paris)
reżyseria: Kaj Driessen
Holandia, 2022
15 min.

Kiedy Stok znajduje w gazecie artykuł ze zdjęciem Mona Lisy, natychmiast się w niej zakochuje. Myląc zwykłe zdjęcie z selfie, wyrusza wraz z Bokiem na poszukiwanie ukochanej do Paryża.


Duch lasu
(Spirit of the Forest)
reżyseria: Nandini Rao, Nirupa Rao, Kalp Sanghvi
Indie, 2022
7 min.

Mała dziewczynka trafia do świętego gaju w pobliżu swojej wioski w południowych Indiach. Budzi ducha lasu, który zabiera ją w podróż w czasie i wyjaśnia pochodzenie tego starożytnego bagiennego terenu.


Świat z papieru
(Papirola)
reżyseria: Fabián Molinaro
Hiszpania, 2022
7 min.

Nico to 8-letni energiczny chłopiec, który ma zdolność składania wszystkich przedmiotów, jakby były z papieru. W piękny jesienny poranek pakuje rzeczy, które kocha, przygotowując się do podróży zmieniającej życie.


Na celowniku
(In Sight)
reżyseria: Wendy Lu, Natalie Tran, Cindy Zhi
Australia, 2021
6 min.

W ten wyjątkowy wieczór całe miasteczko przygotowuje się na pojawienie się najjaśniejszej gwiazdy. Jednak jedna łobuziara i jej pies postanawiają użyć ogromnej procy, by zestrzelić tę gwiazdę z nieba.


Pasmo “Kinowe strachy” – 59 minut

Operacja Frankenstein
(Operación Frankenstein)
reżyseria: José María Fernández de Vega
Hiszpania, 2022
11 min.

Trójka rodzeństwa znajduje na śmietniku zepsuty manekin i postanawia go naprawić, wykorzystując wszystko, co uda im się znaleźć. Następnie próbują go ożywić, tak jak to zrobił dr Frankenstein ze swoim potworem.


Nie boję się!
(Ich habe keine Angst!)
reżyseria: Marita Mayer
Norwegia, 2022
7 min.

Podczas zabawy w chowanego Vanja musi opuścić swój bezpieczny pokój i wyjść na ciemne podwórko, pełne groźnie wyglądających zakamarków. Aby przełamać strach, musi się zamienić w nieustraszonego tygrysa.

 


Przygoda Goli
(Bzrgutran Majraa Guula)
reżyseria: Elika Mehranpoor
Iran, 2022
14 min.

Goli wymyka się z domu, aby po cichu podążyć za swoim bratem, który wybiera się do kina. Magia srebrnego ekranu przemawia do niej na tyle silnie, że wkrótce obrazy filmowe pojawiają się w jej snach.


Luisa i Pierzasty Wąż
(Louise et la Legende du Serpent à Plumes)
reżyseria: Hefang Wei
Francja, 2021
27 min.

Luisa właśnie przeprowadziła się z Francji do Meksyku. Kiedy jej ukochana jaszczurka Quetza ucieka, Luisa szuka pomocy u Arturo i jego babci, która odkrywa przed nią tajemnice starożytnej legendy Majów.