Rzeszów

 

Projekcje odbywają się w:

  • Kinie Wojewódzkiego Domu Kultury (ul. S. Okrzei 7) w dniach 10-15 czerwca,
  • Muzeum Dobranocek ze zbiórów Wojciecha Jamy (ul. Mickiewicza 13), w dniach 10, 14-15 czerwca,
  • Rzeszowskich Piwnicach (ul. Rynek 26) w dniach 11-12 czerwca.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona.


Na projekcje w Wojewódzkim Domu Kultury i Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy rezerwacje są obowiązkowe. W Rzeszowskich Piwnicach rezerwacje nie są wymagane.


Informacje na temat programu można uzyskać dzwoniąc na numer 17 853 52 57, wew. 38 od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.


Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu.
Wszystkie filmy są w polskiej wersji językowej. Filmy dla widzów do 15 roku życia mają polskiego lektora, filmy dla starszych napisy.


Zachęcamy do udziału w pokazach specjalnych i wydarzeniach towarzyszących (program na końcu strony), które odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury.



wskrzeszow


Wojewódzki Dom Kultury
ul. Okrzei 7
35-001 Rzeszów



Rzeszowskie Piwnice
Rynek 26
35-064 Rzeszów



muzeumdobranocekrzeszow


Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
ul. Adama Mickiewicza 13
35-064 Rzeszów



Pokazy specjalne i wydarzenia towarzyszące

12 czerwca, godz. 16:00
Sala kinowa Wojewódzkiego Domu Kultury

Pokaz specjalny filmu „Za duży na bajki” z udziałem scenarzystki – Agnieszki Dąbrowskiej.


Reżyseria: Kristoffer Rus, Polska, 2022, 103 min.
Film familijny.

Waldek walczy o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym. Pasja do gier okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości. Pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie i pokazuje, że #DzieciMajaMoc.
Po filmie zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Dąbrowską, scenarzystką filmu oraz autorką książki „Za duży na bajki”. Podczas spotkaniu będzie możliwość nabycia książki.


14 czerwca, godz. 10:00
Sala kinowa Wojewódzkiego Domu Kultury

Pokaz filmu „Jezioro Lipar” z udziałem reżysera – Hosseina Rigi.


Film dla kategorii wiekowej 13+.

Barakat mieszka w Iranie and jeziorem Lipar. Pasjonuje się kinem, szczególnie kinem Bollywoodzkim i pragnie wyruszyć w podróż przez Pakistan do Indii. Jest przekonany, że jego matka dawno temu pozostawiła rodzinę, aby zostać aktorką. Mimo sprzeciwu ojca, postanawia ją odszukać. Okazuje się jednak, że przeszłość skrywa mroczne tajemnice, powiązane z dawnymi lokalnymi tradycjami.



14 czerwca, godz. 10:30
Sala audiowizualna na II piętrze Wojewódzkiego Domu Kultury

Pokaz filmów dokumentalnych „Okno na świat”.

Filmy dla kategorii wiekowej 11+.

Filmy dokumentalne prezentowane w tym paśmie to podróż do najdalszych zakątków świata, kontakt z odmiennymi stylami życia, kulturami, okazja do zobaczenia jak żyją rówieśnicy, jakie mają poglądy, marzenia i jak wygląda ich rzeczywistość.


15 czerwca, godz. 9:00
Sala audiowizualna na II piętrze Wojewódzkiego Domu Kultury

Pokaz specjalny filmu „Po wielkiej burzy” połączony ze spotkaniem z Grażyną Bochenek – badaczką twórczości Freda Zinnemanna.

Reżyseria: Fred Zinnemann, USA, Szwajcaria, 1946, 103 min.
Film dla kategorii wiekowej 15+.  

Dziewięcioletni czeski chłopiec, który ocalał z obozu w Auschwitz, ucieka z obozu uchodźców w powojennych Niemczech, ale zostaje złapany przez amerykańskiego żołnierza. W tym samym czasie, matka chłopca, jedyny członek jego rodziny, który przetrwał wojnę, poszukuje syna. „Po wielkiej burzy” to wzruszająca i niosąca nadzieję opowieść o sile rodzinnych więzów, sfilmowana krótko po wojnie w zrujnowanych Niemczech.

Film będzie okazją do rozmowy o życiu i twórczości urodzonego w Rzeszowie Freda Zinnemanna, reżysera filmu. O Fredzie i jego rzeszowskich korzeniach opowie Grażyna Bochenek, autorka książki „Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie”.


10-15 czerwca
Hol Wojewódzkiego Domu Kultury

Przez cały okres wydarzenia w holu prezentowana będzie wystawa o historii kina, przygotowana przez Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy.



Do zobaczenia na festiwalu!