Rzeszów

 

wskrzeszow


Wojewódzki Dom Kultury
ul. Okrzei 7
35-001 Rzeszówmuzeumdobranocekrzeszow


Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
ul. Adama Mickiewicza 13
35-064 Rzeszów
Wstęp na wydarzenie jest WOLNY, ale liczba miejsc jest ograniczona.
Obowiązują rezerwacje.

Można ich dokonać poprzez formularz rezerwacji
lub dzwoniąc pod numer 510 193 902.


WYDARZENIE

Pokaz specjalny filmu “Czarny Młyn” (reż. Mariusz Palej, 2020)

połączony z seminarium Anny Równy
“Jak wychowywać do wartości
poprzez pracę z filmem?”


28 września (wtorek), godz. 17:00Tematy poruszone w filmie “Czarny Młyn” (reż. Mariusz Palej, 2020) – rola rodziny, wrażliwość na prawdę i dobro, szlachetność, zaangażowanie społeczne, dają szeroki potencjał do działań dydaktycznych i wychowawczych w klasach 4-6 i 7-8 szkoły podstawowej.
Historia opowiedziana przez twórców „Czarnego Młyna” odwołuje się do kształtujących młodego człowieka wartości, które pojawiają się w Preambule Podstawy Programowej, a także do Polityki Oświatowej Państwa na rok 2021 – 2022.
W sytuacji doświadczeń związanych z pandemią COVID-19 zagadnienia te mają istotną wartość wychowawczą i wspierającą naszych uczniów.

Zapraszamy do udziału nauczycieli i rodziców. Uczestnicy otrzymają foldery edukacyjne ze scenariuszami lekcji i zaświadczenie o udziale w seminarium edukacyjnym.

Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Anna Równy
Edukatorka filmowa, autorka scenariuszy metodycznych i publikacji o tematyce filmoznawczej, współautorka podręczników do języka polskiego „Ponad słowami”. Współpracuje jako ekspert z festiwalami filmowymi dla dzieci i młodzieży, dystrybutorami
i twórcami, oraz z instytucjami odpowiadającymi za kształt edukacji filmowej w Polsce. Laureatka Nagrody PISF w kategorii Edukacja młodego widza na 40. FFF w Gdyni w 2015 roku.

Do zobaczenia na festiwalu!