Edukacja

Film stanowi szczególne medium, które oddziałuje na młodego widza co najmniej na dwóch poziomach – warstwą wizualną, kształtując wrażliwość estetyczną, a treścią, wpływając na postawy etyczne. Kontakt z filmem może uczyć pozytywnych zachowań i wrażliwości na otaczającą rzeczywistość, inspirować do działania, motywować do przyjmowania właściwych postaw oraz przygotowywać do świadomego uczestnictwa w życiu społecznym. Mądre kino daje możliwość zetknięcia się z odmiennymi kulturami i wartościami, poznania życia rówieśników na innych kontynentach, przekonania się, że świat jest różnorodny. Ale dobre kino to też przyjemność oglądania. To ciekawa i wciągająca fabuła, dobrze zagrane role oraz sceny, które na długo zostają w pamięci. To kino, które sprawia, że w naturalny sposób widz wchodzi w role filmowych bohaterów, mierzy się z ich dylematami oraz konfrontuje się z decyzjami, które oni podjęli.

Takie kino proponuje Fundacja IKS i takim kinem chce zarazić dzieci i młodzież.

Oprócz festiwalu, który daje możliwość obejrzenia najnowszych i najciekawszych filmów dla młodego widza, Fundacja organizuje akcje filmowe, w ramach których w małych ośrodkach miejskich i wiejskich, odbywają się pokazy filmowe połączone z dyskusjami oraz warsztatami animacji poklatkowej. Korzystanie z prostych i ogólnodostępnych narzędzi do tworzenia własnych filmów sprawia, że uczestnicy wchodzą w rolę twórców i w sposób, który ogranicza tylko wyobraźnia, pokazują swoją kreatywność i żyłkę eksperymentatorów.

Chcesz rozpocząć przygodę z dobrym filmem? A może chcesz nakręcić swój pierwszy film, ale nie wiesz od czego zacząć?  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi w zakładce „Edukacja” oraz do kontaktu z nami: festiwal@kinolub.pl.