Filmy dla Widzów 4+

Najmłodszym kinomanom proponujemy pasmo “Filmowe przygody”.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych zostaną zamieszczone na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na podstronie Pokazy 2023.

Między 12 a 26 czerwca 2023 wybrane filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.

Pasmo “Filmowe przygody” – 62 minuty

Chichraszek – Upalny dzień
(Chichraszek – Upalny dzień)
reżyseria: Marzena Nehrebecka
Polska, 2021
6 min.

Wielki zielony skrzat Chichraszek i jego mała przyjaciółka Blabberina angażują się w spory malutkich czerwonych stworów. Przy okazji uczą się jak współpracować i cieszyć się wspólną zabawą.


Stonoga
(Stonozkata)
reżyseria: Vera Plamenova Ivanova
Bułgaria, 2022
7 min.

Stonoga zastanawia się, jak kontrolować wszystkie swoje nogi. Im więcej myśli, tym trudniej jej chodzić. Droga na szczyt krzaka róży okaże się pełna niespodziewanych i splątanych zwrotów akcji.


Dziwlandia
(Andersland)
reżyseria: An Vrombaut
Belgia, 2022
8 min.

Na sawannie bawią się dziwnie wyglądające zwierzęta. Przypominają żyrafy, ale nie mają szyi. Gdy jednej z nich wyrasta długa szyja i traci z oczu towarzyszy, rozpoczyna się prawdziwa gra w chowanego.


Kraina lenistwa
(Graine de Paresse)
reżyseria: R. Artero, A. Devichi, J. Gueydan, M. Jumel, E. Mandelsaft, B. Mourgues, S.e Nippert, E. Tardif
Francja, 2022
6 min.

Lud leniwych stworzeń zwanych Blobami żyje spokojnie, aż do dnia gdy narodziny Zipa, nadpobudliwego Bloba, wywracają wszystko do góry nogami. Czy mimo swojej odmienności zostanie zaakceptowany?


Połowy
(Catch)
reżyseria: Tzu-Yi Yang, Yi-Xuan Li
Tajwan, 2022
5 min.

Rankiem w okolicach rybnego targu błąka się wielu głodomorów. Stary rybak zatrudnia do pomocy na kutrze bezpańskiego kota i jego szczurzego przyjaciela – specjalistów od napełniania pustych brzuchów.


Bal
(Bal)
reżyseria: Elżbieta Wąsik
Polska, 2022
7 min.

W zamku odbywa się wielki bal, na który księżniczka Bianka włożyła nową piękną suknię. Chomik Albert ma na sobie najlepsze ubranie, ale znoszone spodnie prują się podczas tańca. Z pomocą przychodzi im sama królowa.


Lulilaj, Misiu
(Čuci Čuči)
reżyseria: Māra Liniņa
Łotwa, 2022
5 min.

Podczas gdy rodzice wyruszają na poszukiwanie jagód i miodu, młode niedźwiadki zostają w domu. Bawią się wesoło kłębkiem włóczki, ale wkrótce okazuje się, że wszystko się zaplątało!


Nie uważałam!
(Man Ham Negah Nakarde Boudam)
reżyseria: Reyhane Kavosh
Iran, 2021
7 min.

Podczas zabawy na podwórku Shirin wraz z kolegami wpada na swojego wujka i tłucze wszystkie jego doniczki. Aby naprawić szkodę, wszyscy po kolei pomagają przy pracach w ogrodzie.


Spuffies
(Spacapufi)
reżyseria: Jaka Ivanc
Słowenia, 2021
11 min.

Spuffies uwielbiają słodkie jubeesy. Kiedy zjadają ostatni pyszny owoc i zaczyna doskwierać im głód, udają się przez mroczny las do kolejnego sadu pełnego ulubionych owoców.