Filmy dokumentalne

Dla wszystkich widzów powyżej 11 roku życia przygotowaliśmy w tym roku specjalne pasmo krótkometrażowych filmów dokumentalnych.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych znajdują się na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na stronie Pokazy 2022.

Między 10 a 24 czerwca 2022 filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.

Filmy dokumentalne – 70 minut (11+)

Bohaterzy
(Heroes)

reżyseria
Georg Genoux, Den Humeniy

Ukraina, 2022
14 min.

Młodzież z Ukrainy i Niemiec tworzy poruszające przedstawienie teatralne odwołujące się do wydarzeń i wspomnień z okresu II wojny światowej.


Thom i Stoffel
(Thom & Stoffel)

reżyseria
Zaïde Bil, Sébastien Segers

Belgia, 2021
15 min.

Thom ma 9 lat i jest chłopcem autystycznym. W ramach terapii jeździ konno. Kiedy jego ulubiony kucyk, Stoffel, kończy 25 lat Thom musi rozstać się z przyjacielem.


Rahma
(Rahma)

reżyseria
Abassma Sherif

Egipt, 2020
6 min.

Dwunastoletnia Rahma jest odważną i zaradną dziewczyną, która na co dzień pomaga mamie w sprzedaży warzyw na targu. Film jest obrazem jej codziennego życia w Egipcie.


Krokodyl
(Gando)

reżyseria
Teymour Ghaderi

Iran, 2020
8 min.

Życie dzieci w irańskiej wiosce nie należy do łatwych. Praca, obowiązki, przynoszenie wody z odległej sadzawki to codzienność, o której opowiada 9-letnia Hawa.Pamiętamy
(Még emlékszem)

reżyseria
Flora Chilton

Węgry, 2021
7 min.

Jak wygląda wojna z perspektywy dziecka? Opowiadają o tym osoby, które przeżyły II wojnę światową, która w ich pamięci pozostanie na zawsze.


Charlie surfer
(Charlie Surfer)

reżyseria
Pia Strømme

Norwegia, 2020
15 min.

Dziesięcioletni Charlie uwielbia tańczyć i surfować. Różni się od swoich kolegów i czasem kontakty z rówieśnikami sprawiają mu trudność. Właśnie udaje się na obóz dla surferów. Jak sobie poradzi?


Buland Abbas
(Buland Abbas)

reżyseria
Usama Rahat

Pakistan, 2021
5 min.

Buland Abbas zarabia zbierając śmieci na pakistańskich ulicach. Pomimo trudnej sytuacji zawsze znajduje powody do radości i ma nadzieję na lepszą przyszłość.