Filmy dla Widzów 11+

Widzowie od 11 roku życia mają w tym roku pełen przekrój filmowy. Liczymy, że tego lata zamieszkacie z nami w kinach!

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych zostaną zamieszczone na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na podstronie Pokazy 2023.

Między 12 a 26 czerwca 2023 wybrane filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.


Chaos wycieczki klasowej
(Alfons Zitterbacke – Endlich Klassenfahrt!)

reżyseria: Mark Schlichter
scenariusz: John Chambers

Niemcy, 2022
92 min.

Szkolny wyjazd nad Morze Bałtyckie zaczyna się dla Alfonsa niespodziewanym odkryciem. Przez przypadek zabrał ze sobą walizkę pełną ubrań swojej mamy. To zresztą dopiero początek jego szalonych przygód i nieustannych zmagań z jego rywalem Nico i strasznym belfrem, panem Flickendorfem. Tym razem stawką jest uznanie w oczach pięknej Leonie i stanowisko przewodniczącego klasy.


Życie Lotty
(Mein Lotta Leben)

reżyseria: Martina Plura
scenariusz: Bettina Börgerding

Niemcy, 2022
88 min.

Lotta nie mogła się doczekać pierwszej szkolnej wycieczki. Do czasu, gdy okazało się, że jej ojciec jedzie z nimi jako opiekun, ten nowy chłopak Rémi wszędzie za nią łazi, a klasowe rywalki są jeszcze bardziej nie do zniesienia, gdy trzeba mieszkać razem z nimi w schronisku. A w ogóle to czy w tym schronisku straszy? Koledzy, duchy i alpaki tworzą wybuchową filmową mieszankę.


Przypadek Tesli
(Sluchaiat Tesla)

reżyseria: Andrey Hadjivasilev
scenariusz: Victoria Penkova, Plamena Velkovsky

Bułgaria, 2022
90 min.

Młody wynalazca Tony, wielbiciel geniusza Nikoli Tesli, pracuje nad bezprzewodowym urządzeniem elektrycznym. Tony jest przekonany, że jego odkrycie rozwiąże globalny kryzys energetyczny. Ku swojemu rozczarowaniu, zostaje zmuszony do wyjazdu na obóz letni z kolegami z klasy. Przetrwanie na łonie natury nie będzie jedyną przeszkodą, którą Tony będzie musiał pokonać. 


Świat Gai – Moja planeta
(Gajin Svet 2)

reżyseria: Peter Bratuša
scenariusz: Peter Bratusa, Špela Levičnik Oblak

Słowenia, 2022
96 min.

Przed 14-letnią Gają wakacje pełne wrażeń. Co robić, gdy twoi rodzice są w separacji, twój najlepszy przyjaciel Matic znika, twoje konto zostało zhakowane, a twoja siostra do niczego się nie nadaje? Do tego w nadmorskim kurorcie grasuje bezkarny szef mafii, którego przecież trzeba powstrzymać. Słoweńska komedia z elementami kryminału, pełna humoru, emocji i zwrotów akcji.


Pasmo “Daleko-blisko” – 84 minuty

Leyla
(Leyla)
reżyseria: Nursen Çetin Köreken
Turcja, 2022
14 min.

Leyla mieszka na wsi, a na lekcje zdalne łączy się za pomocą starej komórki. Gdy dowiaduje się o zawodach w podnoszeniu ciężarów oraz o laptopie, który będzie nagrodą główną, rozpoczyna samodzielne treningi.


Paradoping
(Paradoping)
reżyseria: Mohammad Reza Hassani Ranjbar
Iran, 2022
20 min.

Piłkarski klub sportowy ogłasza nabór bramkarzy. Pulchny Ario próbuje w krótkim czasie schudnąć, aby móc zaprezentować się trenerom. Jego kolega z klasy, czując się zagrożony, postanawia uniemożliwić Ario udział w testach.


W krainie słoni
(Elephant in the Room)
reżyseria: Nila Madhab Panda
Indie, 2022
10 min.

W wiosce na południu Indii Kanni, przejęta losem dzikich słoni, pyta mamę, dlaczego słonie nie są obdarzane podobną miłością i troską, co ludzie. Odpowiedź mamy sprawi, że Kanni inaczej spojrzy na miejsce, w którym mieszka.


Cicho na polu
(Ticho na Poli)
reżyseria: Štefánia Lovasová
Słowacja, 2022
27 min.

W niewielkiej miejscowości społeczność terroryzowana jest przez policję. Córka jednego z policjantów, Ivanka, ponosi niezasłużone konsekwencje działań swojego ojca. Wszyscy przestają się do niej odzywać, zmuszając ją do trudnej decyzji.


Tchórz
(Gamineries)
reżyseria: Mikael Gaudin
Francja, 2021
13 min.

Kuzyni Zohry wymyślili nową zabawę. Grają w tchórza na drodze prowadzącej przez pobliski las. Aby zaimponować Zohrze, Antoine pragnie dowieść, że ma nerwy ze stali. Czy będzie miał odwagę stawić czoła konsekwencjom głupiej zabawy?


Pasmo “Nieoczekiwane zakończenia” – 78 minut

Bramkarz
(Goalkeeper)
reżyseria: Mohammadreza Ganjkhanlou
Iran, 2022
14 min.

Trzynastoletni Amir kocha piłkę nożną i pomimo wady wzroku chce wstąpić do drużyny piłkarskiej. Rodziców nie stać na opłacenie jego udziału w eliminacjach, więc zdesperowany Amir posuwa się do kradzieży.


Wskrzeszenie
(Wskrzeszenie)
reżyseria: Luiza Budejko
Polska, 2022
21 min.

Dziesięcioletnia Magda traci młodszego brata. Jej ojciec pogrąża się w głębokim żalu, a matka staje się oschła i niedostępna. Magda postanawia ożywić Marcela i ma na to świetny pomysł, który musi się udać.


Betterave i smok
(Betterave & le Dragon)
reżyseria: Orane Delongeas
Francja, 2022
5 min.

Betterave próbuje przekupić magicznego białego smoka, aby spełnił jego życzenie. Smok, który osiedlił się w górach, zjadł dotąd wszystkich śmiałków, którzy wyszli mu na spotkanie. Tym razem jednak będzie inaczej.


Tchórz
(Gamineries)
reżyseria: Mikael Gaudin
Francja, 2021
13 min.

Kuzyni Zohry wymyślili nową zabawę. Grają w tchórza na drodze prowadzącej przez pobliski las. Aby zaimponować Zohrze, Antoine pragnie dowieść, że ma nerwy ze stali. Czy będzie miał odwagę stawić czoła konsekwencjom głupiej zabawy?


Oliver na tropie chochlików
(Oliver auf Kammerjagd)
reżyseria: Kai Zwettler, Mirko Muhshoff
Niemcy, 2022
25 min.

Olivier nudzi się w małym mieście, do którego przeprowadził się z tatą. Pewnego dnia poznaje Fionę, która zajmuje się usuwaniem „szkodników”. Razem wyruszają na trop magicznych stworków, które grasują po miasteczku.