Filmy dla Widzów 9+

W tym roku widzowie 9+ mogą wybierać spośród filmów pełnometrażowych: “Kuba Guzik i Dzika Trzynastka”, “Czapka” i “Podróżnicy”, jak i dwóch pasm filmów krótkometrażowych “Pod prąd” i “Przeszłość i przyszłość”.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych znajdują się na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na stronie Pokazy 2022.

Między 10 a 24 czerwca 2022 filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.

Kuba Guzik i Dzika Trzynastka – 109 minut

Kuba Guzik i Dzika Trzynastka
(Jim Knopf und die Wilde 13)

reżyseria
Dennis Gansel
scenariusz
Dirk Ahner

Niemcy, 2022

Fascynujące przygody małego Kuby Guzika i jego przyjaciół, którzy muszą zmierzyć się z Dziką Trzynastką – bandą groźnych piratów. Kuba Guzik musi ich pokonać, aby poznać tajemnicę dotyczącą swojego życia. Pomaga mu w tym maszynista Łukasz, który umie poradzić sobie w każdej sytuacji. Wspaniała opowieść o przyjaźni i odwadze w baśniowym świecie – zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci.


Czapka – 85 minut

Czapka
(Kapa)

reżyseria
Slobodan Maksimović
scenariusz
Saša Eržen

Słowenia, 2021

Erik, o ksywce Czapka, mieszka w domu dziecka. W wyniku losowania trafia na Święta do zamożnej rodziny, gdzie mieszka marząca o psie i siostrzyczce Lučka. W świąteczną noc spotykają w salonie Świętego Mikołaja. Pełni nadziei na spełnienie swoich życzeń, ukrywają się w jego aucie. Mikołaj nie zamierza im jednak pomóc i porzuca ich w centrum miasta. Tam zaczyna się prawdziwa świąteczna przygoda Erika i Lučki!


Podróżnicy – 74 minuty

Podróżnicy
(Os Pequenos Guerreiros)

reżyseria
Bárbara Cariry
scenariusz
Rosemberg Cariry

Brazylia, 2020

Rodzice Benedita postanawiają wyruszyć na wycieczkę do Barbalha, na coroczny festyn świętego Antoniego. W podróż zabierają kuzynów Benedita i w piątkę ruszają w długą trasę starym jeepem. Po drodze zatrzymują się w miejscach, w których przeżywają niezwykłe przygody. Choć zdarzają się problemy i nieoczekiwane sytuacje, podróżnicy zawsze mogą liczyć na pomoc nowopoznanych przyjaciół.


Pasmo “Pod prąd” – 72 minuty

Lis Edgara
(Fox for Edgar)

reżyseria
Pauline Kortmann

Niemcy, 2021
8 min.

Rodzice Edgara wolą spędzać czas przed komputerem niż poświęcać mu czas i uwagę. Samotny Edgar spędza czas w lesie, gdzie zaprzyjaźnia się z lisem. Dopiero gdy Edgar znika, rodzice zauważają problem.


Cena
(300 per Night)

reżyseria
Mohsen Najafi Mehri
scenariusz
Mohsen Najafi Mehri

Iran, 2020
12 min.

Przy ruchliwej drodze mały Ehsan próbuje namówić turystów do wynajęcia ich rodzinnej willi. Nie lubi tej pracy, ale nie może odmówić ojcu, który obserwuje go z drugiej strony drogi. Rodzina bardzo liczy na pomoc Ehsana.


Szafa
(Kapaat)

reżyseria
Janvi Madabusi
scenariusz
Janvi Madabusi

Indie, 2021
14 min.

Indie. Dziesięciolatek traci swoją ulubioną szafę z lustrem, gdy jego siostra dostaje ją w posagu. Zdeterminowany wyrusza na poszukiwanie nowej. Zapomina tylko, że potrzebuje pieniędzy, by kupić nową szafę.


Oni
(Them)

reżyseria
Sunitha Sangaré
scenariusz
Sunitha Sangaré

Szwajcaria, 2020
8 min.

Ojciec próbuje ochronić córkę przed dziwnymi stworzeniami. Ich ucieczka wydaje się coraz bardziej bezcelowa. Gdy stworzenia są już blisko, córka coraz mocniej czuje z nimi niezwykłą więź. Czy ojciec będzie w stanie to zaakceptować?


Z deszczu do babci
(Maman Pleut des Cordes)

reżyseria
Hugo de Faucompret
scenariusz
Lison D’Andréa, Hugo De Faucompret

Francja, 2021
30 min.

Jane zostaje wysłana na święta do babci. Pomimo wcześniejszej niechęci, przekonuje się, że czasem warto otworzyć się na nowe doświadczenia oraz innych ludzi. Nietypowe święta okazują się bowiem być pełne niespodzianek i przygód.


Pasmo “Przeszłość i przyszłość” – 67 minut

Robot i stokrotka
(Robot e Margherite)

reżyseria
Viola Folador
scenariusz
Viola Folador

Włochy, 2021
15 min.

Milo ma robota o imieniu Zero, marzenie o skonstruowaniu wehikułu czasu i wielki dylemat – nie wie, jak powiedzieć swoim przyjaciołom, że przeprowadza się do miasta. Ta słodko-gorzka historia opowiada o wartości przyjaźni i dorastaniu.


Klara Bladolica
(Clara de huevo)

reżyseria
Sol Infante, Andrea Treszczan
scenariusz
Andrea Treszczan

Urugwaj, 2021
13 min.

Koleżanki z klasy przezywają Klarę Bladolicą. Gdy nie zostaje zaproszona na przyjęcie urodzinowe, nie jest w stanie przyznać się do tego przed mamą. Wymyśla więc urodziny, zakłada sukienkę i kupuje prezent.


Wybór
(Deviens)

reżyseria
Adrien Lhommedieu
scenariusz
Adrien Lhommedieu

Francja, 2021
10 min.

Wybór ścieżki zawodowej to trudna decyzja. Szczególnie kiedy wszyscy naciskają, a twój wybór jest nietypowy. Z takim dylematem mierzy się nastoletni Raphael, który chce zostać tancerzem, ale wstydzi się do tego przyznać.


Lubię Spidermana i co?
(Mi piace Spiderman…e allora?)

reżyseria
Federico Micali
scenariusz
Serena Mannelli, Federico Micali

Włochy, 2021
9 min.

Cloe uwielbia Spidermana, dlatego na swój pierwszy szkolny plecak wybiera ten z superbohaterem. Dorośli próbują ją przekonać, żeby wybrała różowy. Cloe nie zgadza się na podział świata na ten dla chłopców, i ten dla dziewczynek.


Skafander Klingerta
(Skafander Klingerta)

reżyseria
Artur Wyrzykowski
scenariusz
Artur Wyrzykowski, Anna Stańko, Agata K. Koschmieder

Polska, 2021
20 min.

Bi od czasu utonięcia brata panicznie boi się wody. Jej ojciec po stracie syna poświęcił się pracy nad pierwszym w dziejach świata skafandrem do nurkowania. Zbliża się pierwszy pokaz. Jeśli się powiedzie, Klingert z całą rodziną przeniesie się do Anglii.