Filmy dla Widzów 4+

Najmłodszym kinomanom proponujemy pasmo “Kinowe safari”.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych znajdują się na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na stronie Pokazy 2022.

Między 10 a 24 czerwca 2022 filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.

Pasmo “Kinowe safari” – 59 minut

Świnka
(Naše Prasátko)

reżyseria
Jaromír Plachý
scenariusz
Jaromír Plachý

Czechy, 2021
5 min.

Mała ciekawska świnka poznaje świat i otaczające ją przedmioty. Najbardziej interesują ją sprzęty, które wydają dziwne dźwięki. Dziś odkrywa odkurzacz i kable, którymi płynie prąd.


Ivet i Michuco
(Ivet y Michuco)

reżyseria
Juan Ignacio Meneu Oset
scenariusz
Juan Ignacio Meneu Oset

Hiszpania, 2020
5 min.

Ivet ma bujną wyobraźnię, nieustannie wymyśla nowe światy i bohaterów. Jej ulubionym towarzyszem zabaw jest kot-maskotka, Michuco. Razem bawią się, fantazjują i psocą, co nie raz wpędza ich w niezłe tarapaty.


Brzuchozaur
(Bellysaurus)

reżyseria
Philip Watts
scenariusz
Philip Watts

Australia, 2021
8 min.

Mała dinozaurzyca chciałaby już być dużym przerażającym dinozaurem. Gdy wpada w kłopoty i jest narażona na niebezpieczeństwo, przekonuje się, że nie liczy się wygląd, tylko to, co ma się wewnątrz.


Pupil
(Domaszen Ljubimec)

reżyseria
Vera Doneva
scenariusz
Vera Doneva

Bułgaria, 2020
8 min.

Dziewczynka, której brakuje towarzystwa i uwagi, marzy o posiadaniu zwierzątka. Próbuje przekonać rodziców, by spełnili jej marzenie. Wkrótce sama znajduje rozwiązanie dla problemu.


Skąpiec
(Igramo se priče: Škrtac)

reżyseria
Marina Andree Skop
scenariusz
Pavlica Bajsic Brazzoduro

Chorwacja, 2020
8 min.

Piknik z tatą i ulubioną maskotką to dobra okazja to puszczania wodzy fantazji i opowiadania bajek. W kolorowym, animowanym świecie baśni poznają historię skąpca i prawdziwą wartość pieniędzy.


Zrobię to jutro
(Tonka će sutra)

reżyseria
Morana Dolenc
scenariusz
Morana Dolenc, Jelena Pervan

Chorwacja, 2021
7 min.

Tonka lubi odkładać rzeczy na jutro. Zadania domowe, spacer z psem, porządki – zawsze jest powód, by zrobić to jutro. Wtedy w jej życiu pojawiają się małe stworki, które pomagają jej pokonać lenistwo.


Mucha Astrid
(Spyflugan Astrid)

reżyseria
Charlotte Rodenstedt
scenariusz
Maria Jönsson

Szwecja, 2021
7 min.

Mucha Astrid, która żyje przy domowym oknie, marzy o przygodach i o świecie na zewnętrz. Kiedy znika jej młodsza siostra Zazza, Astrid wyrusza na poszukiwania. Teraz ma szansę lepiej poznać całą okolicę.


Bemol
(Bemol)

reżyseria
Lacroix Oana
scenariusz
Lacroix Oana

Szwajcaria, 2021
6 min.

Słowik śpiewa leśnym zwierzętom. Jego kołyskanki usypiają niedźwiadka, uspokajają wiewiórki, bawią łabędzie w pobliskim stawie. Czy kiedy nadejdzie burza, bezbronny słowik otrzyma pomoc od innych zwierząt?


Mrówki i konik polny
(Slovenske basni: Kobilica in mravljice)

reżyseria
Petra Švajger, Maja Poljanc
scenariusz
Petra Švajger, Maja Poljanc

Słowenia, 2021
5 min.

Kiedy pracowite mrówki robią zapasy na zimę, beztroski konik polny zajmuje się grą na skrzypcach. Nadejście zimy nauczy go, że warto być przygotowanym na trudności, nawet jeśli mrówki nie odmówią mu pomocy.