Filmy pełnometrażowe

W 2023 roku w Konkursie Głównym bierze udział 9 filmów pełnometrażowych.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych zostaną zamieszczone na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na podstronie Pokazy 2023.

Między 12 a 26 czerwca 2023 wybrane filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.

Filmy pełnometrażowe

Zatrzymać macochę
(El a kezekkel a papámtól!)

reżyseria: Kata Dobó
scenariusz: András Dezső Horváth

Węgry, 2021
96 min.

Życie Dorki wywraca się do góry nogami, gdy jej owdowiały ojciec ogłasza zaręczyny. Dziewczynka ma wątpliwości co do szczerości uczuć swojej przyszłej macochy. Wyrusza w podróż do Magicznego Gaju, aby uczyć się czarodziejskich sztuczek, dzięki którym będzie mogła ją zdemaskować. Przed widzami podróż do świata, w którym magia, muzyka i miłość pokonują wszystkie przeciwności.

film dla widzów 6+


Gandhi i spółka
(Ghandi & Co)

reżyseria: Manish Saini
scenariusz: Manish Saini

Indie, 2021
101 min.

Mintoo i Mitra uwielbiają zabawę i psoty. Na szkolny konkurs Mintoo zamierza przebrać się za swojego ulubionego superbohatera Jango, ale splot zabawnych zdarzeń sprawia, że zmuszony jest przebrać się za bohatera narodowego Indii – Mahatmę Gandhiego. Czy podoła tej wymagającej roli i, podobnie jak Gandhi, stanie się wzorem uczciwości i bezinteresowności?

film dla widzów 9+


Obóz międzygalaktyczny
(Gato Galáctico)

reżyseria: Fabrício Bittar
scenariusz: Fabrício Bittar, Jim Anotsu, Luiz dos Reis

Brazylia, 2022
85 min.

Ronaldo wierzy w istnienie kosmitów. Kiedy wraz z młodszą wygrywają miejsce na obozie międzygalaktycznym, odkrywają coś niezwykłego – kosmici nie tylko są bliżej, niż się wydawało, ale zagrażają naszej planecie! Obóz okaże się niezwykłą przygodą, pełną zwrotów akcji, humoru i zabawy. Młodzi naukowcy będą musieli połączyć siły i umysły, aby ocalić Ziemię.

film dla widzów 9+


Chaos wycieczki klasowej
(Alfons Zitterbacke – Endlich Klassenfahrt!)

reżyseria: Mark Schlichter
scenariusz: John Chambers

Niemcy, 2022
92 min.

Szkolny wyjazd nad Morze Bałtyckie zaczyna się dla Alfonsa niespodziewanym odkryciem. Przez przypadek zabrał ze sobą walizkę pełną ubrań swojej mamy. To zresztą dopiero początek jego szalonych przygód i nieustannych zmagań z jego rywalem Nico i strasznym belfrem, panem Flickendorfem. Tym razem stawką jest uznanie w oczach pięknej Leonie i stanowisko przewodniczącego klasy.

film dla widzów 11+


Życie Lotty
(Mein Lotta Leben)

reżyseria: Martina Plura
scenariusz: Bettina Börgerding

Niemcy, 2022
88 min.

Lotta nie mogła się doczekać pierwszej szkolnej wycieczki. Do czasu, gdy okazało się, że jej ojciec jedzie z nimi jako opiekun, ten nowy chłopak Rémi wszędzie za nią łazi, a klasowe rywalki są jeszcze bardziej nie do zniesienia, gdy trzeba mieszkać razem z nimi w schronisku. A w ogóle to czy w tym schronisku straszy? Koledzy, duchy i alpaki tworzą wybuchową filmową mieszankę.

film dla widzów 11+


Przypadek Tesli
(Sluchaiat Tesla)

reżyseria: Andrey Hadjivasilev
scenariusz: Victoria Penkova, Plamena Velkovsky

Bułgaria, 2022
90 min.

Młody wynalazca Tony, wielbiciel geniusza Nikoli Tesli, pracuje nad bezprzewodowym urządzeniem elektrycznym. Tony jest przekonany, że jego odkrycie rozwiąże globalny kryzys energetyczny. Ku swojemu rozczarowaniu, zostaje zmuszony do wyjazdu na obóz letni z kolegami z klasy. Przetrwanie na łonie natury nie będzie jedyną przeszkodą, którą Tony będzie musiał pokonać. 

film dla widzów 11+


Świat Gai – Moja planeta
(Gajin Svet 2)

reżyseria: Peter Bratuša
scenariusz: Peter Bratusa, Špela Levičnik Oblak

Słowenia, 2022
96 min.

Przed 14-letnią Gają wakacje pełne wrażeń. Co robić, gdy twoi rodzice są w separacji, twój najlepszy przyjaciel Matic znika, twoje konto zostało zhakowane, a twoja siostra do niczego się nie nadaje? Do tego w nadmorskim kurorcie grasuje bezkarny szef mafii, którego przecież trzeba powstrzymać. Słoweńska komedia z elementami kryminału, pełna humoru, emocji i zwrotów akcji.

film dla widzów 11+


Beyro
(Beyro)

reżyseria: Morteza Ali Naderan
scenariusz: Morteza Ali Naderan

Iran, 2022
106 min.

Droga irańskiego bramkarza Alirezy “Beyro” Beyranvanda od uklepanych boisk jego rodzinnej wioski do stadionów mundialu była wyjątkowo trudna – ale nikt nigdy nie powiedział, że brakuje mu talentu. Młody piłkarz z determinacją stawia czoła przeciwnościom: sprzeciwom rodziny, skrajnej biedzie i machinacjom działaczy związkowych, stając u progu profesjonalnej klubowej kariery.

film dla widzów 13+


Sześć tygodni
(Hat hét)

reżyseria: Noémi Veronika Szakonyi
scenariusz: Noémi Veronika Szakonyi, Máté Artur Vincze

Węgry, 2022
96 min.

Czasem wydaje się, że Zsófi jest jedyną dorosłą osobą w domu. Uczy się, pracuje i musi brać odpowiedzialność za swoją matkę i młodszą siostrę. Trenuje tenis stołowy i stara się o powołanie do reprezentacji. Sprawy się komplikują, gdy odkrywa, że jest w ciąży. Przyzwyczajona do podejmowania dojrzałych decyzji postanawia oddać dziecko do adopcji. Teraz ma sześć tygodni na zmianę zdania.

film dla widzów 15+