Filmy dla Widzów 9+

W tym roku widzowie 9+ mogą wybierać spośród filmów pełnometrażowych: “Gandhi i spółka” i “Obóz międzygalaktyczny”, jak i dwóch pasm filmów krótkometrażowych “Magiczne historie” i “Mimo trudności”.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych zostaną zamieszczone na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na podstronie Pokazy 2023.

Między 12 a 26 czerwca 2023 wybrane filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.


Gandhi i spółka
(Ghandi & Co)

reżyseria: Manish Saini
scenariusz: Manish Saini

Indie, 2021
101 min.

Mintoo i Mitra uwielbiają zabawę i psoty. Na szkolny konkurs Mintoo zamierza przebrać się za swojego ulubionego superbohatera Jango, ale splot zabawnych zdarzeń sprawia, że zmuszony jest przebrać się za bohatera narodowego Indii – Mahatmę Gandhiego. Czy podoła tej wymagającej roli i, podobnie jak Gandhi, stanie się wzorem uczciwości i bezinteresowności?


Obóz międzygalaktyczny
(Gato Galáctico)

reżyseria: Fabrício Bittar
scenariusz: Fabrício Bittar, Jim Anotsu, Luiz dos Reis

Brazylia, 2022
85 min.

Ronaldo wierzy w istnienie kosmitów. Kiedy wraz z młodszą wygrywają miejsce na obozie międzygalaktycznym, odkrywają coś niezwykłego – kosmici nie tylko są bliżej, niż się wydawało, ale zagrażają naszej planecie! Obóz okaże się niezwykłą przygodą, pełną zwrotów akcji, humoru i zabawy. Młodzi naukowcy będą musieli połączyć siły i umysły, aby ocalić Ziemię.


Pasmo “Magiczne historie” – 71 minut

Vida i ciasto czekoladowe
(Vida y la torta de chocolate)
reżyseria: Rodrigo Elizalde
Argentyna, 2023
15 min.

Vida i jej matka pieką razem ciasto czekoladowe. W nocy to radosne wspomnienie zamienia się w powracający koszmar. Z pomocą magicznych mocy Vida wyrusza odważnie w podróż do swoich snów, by walczyć z nocnymi lękami.


Czarowróżka
(Heksenfee)
reżyseria: Cedric Igodt, David Van de Weyer
Belgia, 2022
15 min.

Rosemary, młoda wróżka, prowadzi nudne życie w bajkowym zamku. Wolałaby być czarownicą, by móc krzyczeć i rozrabiać. Jej mamie się to nie podoba, więc Rosemary zabiera swoje rzeczy i wyrusza do lasu czarownic.


Kuternóżka
(Prava Pepelka)
reżyseria: Sara Božanić
Słowenia, 2022
17 min.

Kuternóżka ma tylko jedną nogę, ale nie pozwala, żeby to zniweczyło jej marzenia o tańcu. Nawet gdy wyśmiewają się z niej siostry i zła macocha, którym musi usługiwać w domu. Wtedy dostaje zaproszenie na bal.


Bertie wspaniały
(Bertie the Brilliant)
reżyseria: Gabriela Garcia Medina
USA, 2022
24 min.

Ośmioletni Bertie podejmuje się drobnych prac u swoich sąsiadów, aby zarobić trochę pieniędzy. Chce kupić bilet na wymarzony pokaz magii. Kiedy jego babcia traci pracę, staje przed trudną decyzją.Pasmo “Mimo trudności” – 69 minut

Nieskazitelna
(Irréprochable)
reżyseria: Anaïs Lonkeu
Francja, 2021
17 min.

Laura wierzy, że czarnoskórzy muszą być nieskazitelni. Jeden błąd i znikają na zawsze, jak jej ulubiony prezenter telewizyjny. Czy Laura także zniknie, jeśli nie odpowie dobrze z francuskiego?


Słodki dzień
(Cake Day!)
reżyseria: Ribka Natalia, Carina Gracia Wiguna
Indonezja, 2021
7 min.

Kinetta planuje upiec czekoladowy tort na urodziny taty. W tym roku jednak musi to zrobić zupełnie bez pomocy mamy i to wcale nie dlatego, że jest już wystarczająco duża… Czy jej się uda?


Podejrzany
(Cum Suil Orm)
reżyseria: John Murdo MacAulay
Wielka Brytania, 2021
15 min.

W wiosce na południu Indii Kanni, przejęta losem dzikich słoni, pyta mamę, dlaczego słonie nie są obdarzane podobną miłością i troską, co ludzie. Odpowiedź mamy sprawi, że Kanni inaczej spojrzy na miejsce, w którym mieszka.


Bertie wspaniały
(Bertie the Brilliant)
reżyseria: Gabriela Garcia Medina
USA, 2022
24 min.

Ośmioletni Bertie podejmuje się drobnych prac u swoich sąsiadów, aby zarobić trochę pieniędzy. Chce kupić bilet na wymarzony pokaz magii. Kiedy jego babcia traci pracę, staje przed trudną decyzją.


Na celowniku
(In Sight)
reżyseria: Wendy Lu, Natalie Tran, Cindy Zhi
Australia, 2021
6 min.

W ten wyjątkowy wieczór całe miasteczko przygotowuje się na pojawienie się najjaśniejszej gwiazdy. Jednak jedna łobuziara i jej pies postanawiają użyć ogromnej procy, by zestrzelić tę gwiazdę z nieba.