Filmy pełnometrażowe

W 2022 roku w Konkursie Głównym bierze udział 8 filmów pełnometrażowych.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych znajdują się na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na stronie Pokazy 2022.

Między 10 a 24 czerwca 2022 wybrane filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.

Filmy pełnometrażowe

Rodzinne legendy
(Családi legendák)

reżyseria
Kati Glaser
scenariusz
Rita Domonyi

Węgry, 2021
62 min.

Karolina właśnie kończy 10 lat. W prezencie otrzymuje album ze zdjęciami wszystkich członków rodziny. Historie każdego z nich są tak zwariowane, że aż nieprawdopodobne. Wszystkie jednak zdarzyły się naprawdę – rodzina Karoliny jest po prostu… dziwna, a każdy z jej członków wyjątkowy! I to dzięki nim ten film jest naprawdę szalony i zabawny.


Kuba Guzik i Dzika Trzynastka
(Jim Knopf und die Wilde 13)

reżyseria
Dennis Gansel
scenariusz
Dirk Ahner

Niemcy, 2022
109 min.

Fascynujące przygody małego Kuby Guzika i jego przyjaciół, którzy muszą zmierzyć się z Dziką Trzynastką – bandą groźnych piratów. Kuba Guzik musi ich pokonać, aby poznać tajemnicę dotyczącą swojego życia. Pomaga mu w tym maszynista Łukasz, który umie poradzić sobie w każdej sytuacji. Wspaniała opowieść o przyjaźni i odwadze w baśniowym świecie – zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci.


Czapka
(Kapa)

reżyseria
Slobodan Maksimović
scenariusz
Saša Eržen

Słowenia, 2021
85 min.

Erik, o ksywce Czapka, mieszka w domu dziecka. W wyniku losowania trafia na Święta do zamożnej rodziny, gdzie mieszka marząca o psie i siostrzyczce Lučka. W świąteczną noc spotykają w salonie Świętego Mikołaja. Pełni nadziei na spełnienie swoich życzeń, ukrywają się w jego aucie. Mikołaj nie zamierza im jednak pomóc i porzuca ich w centrum miasta. Tam zaczyna się prawdziwa świąteczna przygoda Erika i Lučki!


Podróżnicy
(Os Pequenos Guerreiros)

reżyseria
Bárbara Cariry
scenariusz
Rosemberg Cariry

Brazylia, 2020
74 min.

Rodzice Benedita postanawiają wyruszyć na wycieczkę do Barbalha, na coroczny festyn świętego Antoniego. W podróż zabierają kuzynów Benedita i w piątkę ruszają w długą trasę starym jeepem. Po drodze zatrzymują się w miejscach, w których przeżywają niezwykłe przygody. Choć zdarzają się problemy i nieoczekiwane sytuacje, podróżnicy zawsze mogą liczyć na pomoc nowopoznanych przyjaciół.


Ocean za oknem
(Ocean Behind the Window)

reżyseria
Babak Nabizazadeh
scenariusz
Babak Nabizazadeh

Iran, 2020
91 min.

Gdy ojciec Borhana nie wraca z połowu ryb chłopiec postanawia zaopiekować się rodziną i szuka sposobu na zarobienie pieniędzy. Wpada na bardzo nietypowy pomysł – przerabia swój ukochany rower na maszynę grającą i wraz z kolegami urządzają karnawałowe pokazy, które mają przyciągnąć turystów na ich wyspę. Interes się rozkręca, ale jedno zdarzenie rujnuje plany Borhana.


Najdziwniejsza dziewczyna na świecie
(La Chica Mas Rara del Mundo)

reżyseria
Mariano Cattaneo
scenariusz
Mariano Cattaneo

Argentyna, 2021
82 min.

Melien to piętnastolatka, która jest outsiderką. Od towarzystwa znajomych woli samotność i oddawanie się swojej największej pasji – rysunkowi. Utalentowana dziewczyna posiada ogromną wyobraźnię, uwielbia rysować potwory i duchy. Pewnego dnia jeden z jej rysunków ożywa. Nikt oczywiście w to nie wierzy. To historia dla lubiących ciarki na plecach!


Jezioro Lipar
(Lipar)

reżyseria
Hossein Rigi
scenariusz
Hossein Rigi

Iran, 2021
80 min.

Barakat mieszka w Iranie and jeziorem Lipar. Pasjonuje się kinem, szczególnie kinem Bollywoodzkim i pragnie wyruszyć w podróż przez Pakistan do Indii. Jest przekonany, że jego matka dawno temu pozostawiła rodzinę, aby zostać aktorką. Mimo sprzeciwu ojca, postanawia ją odszukać. Okazuje się jednak, że przeszłość skrywa mroczne tajemnice, powiązane z dawnymi lokalnymi tradycjami.


Mięczaki
(Fragile)

reżyseria
Emma Benestan
scenariusz
Emma Benestan

Francja, 2021
100 min.

Az, młody hodowca małży, oświadcza się Jess. Ta jednak myśli o karierze aktorki i odrzuca propozycję chłopaka. Załamany Az nie daje za wygraną i liczy, że w ten czy inny sposób przekona Jess do siebie. Temu mają służyć chociażby lekcje tańca, które zaczyna pobierać u swojej koleżanki Lili. Ciepły, pełen humoru i czułego spojrzenia na próbujących odnaleźć się w natłoku emocji bohaterów film dla młodzieży.