Filmy dla Widzów 13+ i 15+

Młodzież zapraszamy na film pełnometrażowy oznaczony kategorią 13+ “Jezioro Lipar”. A dla najstarszych (15+) mamy “Mięczaki” oraz na pasmo filmów krótkometrażowych “Niezwyciężeni”.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych znajdują się na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na stronie Pokazy 2022.

Między 10 a 24 czerwca 2022 filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.

Jezioro Lipar – 80 minut

Jezioro Lipar
(Lipar)

reżyseria
Hossein Rigi
scenariusz
Hossein Rigi

Iran, 2021

Barakat mieszka w Iranie and jeziorem Lipar. Pasjonuje się kinem, szczególnie kinem Bollywoodzkim i pragnie wyruszyć w podróż przez Pakistan do Indii. Jest przekonany, że jego matka dawno temu pozostawiła rodzinę, aby zostać aktorką. Mimo sprzeciwu ojca, postanawia ją odszukać. Okazuje się jednak, że przeszłość skrywa mroczne tajemnice, powiązane z dawnymi lokalnymi tradycjami.


Mięczaki – 100 minut

Mięczaki
(Fragile)

reżyseria
Emma Benestan
scenariusz
Emma Benestan

Francja, 2021

Az, młody hodowca małży, oświadcza się Jess. Ta jednak myśli o karierze aktorki i odrzuca propozycję chłopaka. Załamany Az nie daje za wygraną i liczy, że w ten czy inny sposób przekona Jess do siebie. Temu mają służyć chociażby lekcje tańca, które zaczyna pobierać u swojej koleżanki Lili. Ciepły, pełen humoru i czułego spojrzenia na próbujących odnaleźć się w natłoku emocji bohaterów film dla młodzieży.


Pasmo Niezwyciężeni” – 108 minut

Dotyk
(Feeling Through)

reżyseria
Doug Roland
scenariusz
Doug Roland

USA, 2020
18 min.

Tereek włóczy się nocą po ulicach Nowego Jorku, gdzie przypadkiem poznaje głuchego i niewidomego Artiego. Postanawia mu pomóc. To niespodziewane spotkanie już na zawsze zmieni Tereeka i jego stosunek do osób niepełnosprawnych.


Zaćmienie słońca
(Eclipse)

reżyseria
Alireza Ghasemi, Raha Amirfazli
scenariusz
Alireza Ghasemi, Raha Amirfazli

Iran, 2021
14 min.

Buntownicza Saaghi wraz z dwoma przyjaciółkami chcą zrobić zdjęcia zaćmienia słońca w parku w Teheranie. Włócząc się po najbardziej odludnych częściach parku Saaghi jest świadkiem sceny, której nigdy nie powinna była zobaczyć.


Buła
(Hulu)

reżyseria
Mahdi Hoseinkhani
scenariusz
Mahdi Hoseinkhani

Iran, 2021
19 min.

Nastolatek, wyśmiewany przez rówieśników w szkole, czuje się odrzucony i samotny. Chcąc odzyskać poczucie godności zmienia swoje zachowanie i reaguje na ataki kolegów inaczej niż do tej pory. Czy ta zmiana pomoże?


Scenariusze
(Ficciones)

reżyseria
Teo Planell, Alejandra Kikidis
scenariusz
Teo Planell, Alejandra Kikidis

Hiszpania, 2021
15 min.

Alex pracuje w wypożyczalni filmów, która należy do jego ojca. Pewnego dnia w wypożyczalni zjawia się Fátima – tak jak on, miłośniczka klasyki filmowej. Czy życie przewidziało dla nich jakiś ciekawy scenariusz?


Właściwy moment
(A Point)

reżyseria
Aurélie Marpeaux
scenariusz
Aurélie Marpeaux

Francja, 2021
20 min.

Osiemnastoletnia Anna mieszka w małej miejscowości we Francji. Gdy nadarza się okazja prestiżowego stażu, boi się opuścić bezpieczne środowisko, rodzinę, przyjaciół. Obawia się, że wraz z przeprowadzką straci ważną część siebie.


Moja babcia jest wege
(My Grandma Is a Vegetarian)

reżyseria
Jasmine Ko
scenariusz
Jasmine Ko

Korea Południowa, 2021
5 min.

Dziewczyna odwiedza restaurację, by kupić chorej babci jej ulubioną potrawę. Pozornie zwykła sytuacja uświadamia jej, że nie zna dobrze swojej babci i że zapomniała o tym, co tak naprawdę ma znaczenie w życiu.


Poświęć się!
(Potierpi troszki)

reżyseria
Liubov Honcharenko
scenariusz
Liubov Honcharenko

Ukraina, 2020
17 min.

Arina stoi u progu dorosłości i przed nią trudna decyzja. Zastanawia się czy wybrać dalszą edukację w mieście, czy życie na wsi ze swoim chłopakiem Witką. Czy uda jej się zdobyć na odwagę i przekonać rodzinę do swoich planów?