2018 – FILMY DLA WIDZÓW 9+

BOHATEROWIE
(Hero Steps)
– reż. Henry Rincón (Kolumbia, 2016) 96 min.

herosteps

Eduardo stracił nogę w wybuchu. To nie przeszkadza mu jednak w aktywnym życiu i marzeniach o założeniu drużyny piłkarskiej. W realizacji planu pomagają mu przyjaciele i nauczyciel muzyki. Czy pomimo przeciwności drużynie uda się wziąć udział w turnieju? „Bohaterowie” to wzruszający film o przyjaźni, przełamywaniu barier i triumfie ducha.


ULGA
(Halkaa)
– reż. Nila Madhab Panda (Indie, 2018) 118 min.

halkaa

8-letni Pichku mieszka w slumsach Delhi. Marzy o lepszym życiu i o tym, by mieć w domu… toaletę. Pomimo wielu przeszkód, dzięki uporowi i umiejętności zjednywania sobie ludzi, staje się bohaterem swojej społeczności. Historia, choć osadzona w egzotycznych Indiach, dotyka uniwersalnych wartości i prawd. Mówi o tym, że choć życie bywa trudne, nie należy się poddawać i rezygnować z marzeń, gdyż te spełniają się czasem w zaskakujący sposób. Film utrzymany jest lekkim w tonie, jest pełen barw i muzyki.


FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE Z KONKURSU GŁÓWNEGO ZEBRANO W TEMATYCZNE PASMA


MARZENIA DO SPEŁNIENIA – 87 minut

 

Każdy z nas ma swój świat, do którego czasami ucieka przed troskami czy kłopotami, bo właśnie tam czuje się najlepiej. Podobnie uczniowie szkoły Mike’a nieustannie grający poprzez okulary VR („Nowy”). Wielka wyobraźnia idzie także w parze z zaciętymi próbami spełniania marzeń, czego przykładami są: wykonująca arcytrudną misję komiczną Stella („Stella 1”), Pol współpracujący z Sophie przy budowie rakiety („Misja zakończona”), a nawet Narges, której marzeniem jest zaśpiewać w meczecie („Głos”). Marzenia czasami są trudne do spełniania jak w przypadku chłopca, który chce zostać członkiem szalonej rosyjskiej rodziny („Przybysz”).

  • Nowy (New Boy) reż. Norman Tamkivi, Wielka Brytania 2017, 10 min.
  • Stella 1 (Stella 1) reż. Gaia Bonsignore, Roberto D’Ippolito, Włochy 2017, 15 min.
  • Misja zakończona (Mission Accomplished) reż. Hanna Mathis, Austria 2017, 21 min.
  • Głos (Narges’s Voice) reż. Hadi Rahbar, Iran 2017, 14 min.
  • Przybysz (The new boy) reż. Maria Sopova, Rosja 2017, 30 min.
KRÓTKIE OPISY WSZYSTKICH FILMÓW ZNAJDUJĄ SIĘ W SPISIE A-Z