Dorosłe Jury Profesjonalistów 2023
Jury Filmów Pełnometrażowych

Emilia Żuber
Liderka Filmoteki Szkolnej w woj. lubelskim, autorka projektów filmowych dla uczniów, laureatka nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza, autorka scenariuszy lekcji filmowych dla Centrum Edukacji Obywatelskiej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, organizatorka filmowych gier miejskich, maratonów filmowych, warsztatów montażowych, operatorskich i fotograficznych. W 2017 roku przewodnicząca Jury Nauczycieli 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza “Ale Kino” w Poznaniu, w 2019 roku jurorka w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub. Ponadto nauczycielka języka niemieckiego i trenerka – prowadzi warsztaty z myślenia wizualnego oraz graphic recording konferencji.

Jola Jarecka
Pisarka, nauczycielka, anglistka, animatorka kultury. Prowadzi kameralne kino „Końkret” w Zatwarnicy, w sercu Bieszczadów. Autorka książki dla dzieci „Wyszymory i inne bieszczadzkie stwory” oraz licznych opowiadań.

Dominika Łapka
Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Wajda School (Studio Prób, Script), scenariopisarstwa w Szkole Filmowej w Łodzi oraz filmoznawstwa na UJ. Jej filmy Lila oraz Dad You’ve Never Had zdobyły liczne nagrody w kraju (m.in. Złote Grono na Lubuskim Lecie Filmowym, Złoty Łucznik na Kameralnym Lecie Filmowym, Grand Prix na WAMA Film Festival) oraz za granicą (m.in. Nagroda Outstanding selection na Kaohsiung Film Festival na Tajwanie, Nagroda im. A. Dolaty dla najlepszego debiutu filmowego w Ann Arbor w USA). Finalistka konkursu SCRIPT PRO 2023 w kategorii FILM.
Jury Filmów Krótkometrażowych

Adam Głaczyński
Absolwent polonistyki i filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1990 roku dziennikarz Polskiego Radiu Rzeszów. Reporter, reportażysta, komentator, reżyser słuchowisk radiowych, autor programów autorskich. Jest inicjatorem i autorem cykli programowych popularyzujących walory turystyczne, historyczne i kulturowe województwa Podkarpackiego. Od 1996 współpracuje z TVP Rzeszów. Współpracował z DKF Klaps w Rzeszowie i Młodzieżową Akademią Filmową, a także Podkarpacką Komisją Filmową, prowadząc konferencje, prelekcje i dyskusje poświęcone sztuce filmowej. Autor trzech indywidualnych wystaw fotograficznych prezentowanych w 5 miastach w Polsce.

Agnieszka Karp-Szymańska
Z wykształcenia filolog polski i pedagog. Studia podyplomowe z zarządzania w kulturze (UJ) oraz studia podyplomowe z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży (UW) a także specjalista UX Designer (SWPS), specjalizujący się w badaniu potrzeb i projektowaniu doświadczeń, również w dziedzinie kultury. Od przeszło 15 lat związana z tematyką dziecięcą. Twórca i współwłaściciel portalu CzasDzieci.pl, a także założyciel i członek zarządu Fundacji Czas Dzieci, która ma za zadanie rozszerzyć działalność portalu o akcje na rzecz promocji czytelnictwa. Od 2014 odpowiedzialna za program i produkcję festiwali literackich skierowanych do dzieci. Inicjator i pomysłodawca Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i dziatki.

Karolina Marciszewska
Pasjonatka kina i niezależny krytyk filmowy, przez kilka lat prowadząca Dyskusyjny Klub Filmowy Zorza, obecnie moderuje Filmowe Spotkania za Rogiem i jest autorką Turnieju Filmowego w Rzeszowie. Wieloletnia redaktor audycji filmowej DEJA VU w Radiu Centrum Rzeszów, a od niedawna dyrektor artystyczna w Kinie za Rogiem Cafe w Rzeszowie.
Jury Dziecięce 2023

Wesoła żartownisia, gadżeciara, kociara i strojnisia. Lubi wszystko co kolorowe i błyszczące. Kocha zwierzęta. Tańczy balet, lubi gotować i z powodzeniem uprawia rośliny.

Uwielbia gotować, fan kuchni meksykańskiej. Wolne chwile spędza na wycieczkach rowerowych oraz grając w Minecraft.

Uzdolniona plastycznie indywidualistka o dużej wyobraźni. Lubi grać w Simsy.
Jury Młodzieżowe 2023




Uczniowie klasy 3 uczący się w zawodzie technik informatyk w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.
Jury Zespołu Edukatorów Filmowych 2023

Kamila Szwarc
Absolwentka kulturoznawstwa (specjalność filmoznawcza) na Wydziale Filologicznym UŚ oraz kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji UŚ. Pasjonatka kina bałkańskiego i twórczości Michaela Hanekego. Specjalistka ds. kina w studyjnym Kinie Kadr w Dąbrowie Górniczej, gdzie zajmuje się organizacją spotkań w ramach Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła” oraz realizacją programu ZEF – Filmowa autostrada do Europy (ZEF – Film Highway to Europe). Jednocześnie współpracuje z Kinem Muza w Sosnowcu. Twórczyni Kanapowego Klubu Filmowego. Urlopy spędza na festiwalach filmowych.

Artur Lecybil
Od ponad 15 lat związany z częstochowskim kinem studyjnym Iluzja, gdzie zajmuje się edukacją filmową. Prelegent, juror na festiwalach filmowych dla młodych widzów, koordynator prac Zespołu Edukatorów Filmowych. Organizator pokazów filmowych dla młodego widza oraz wydarzeń im towarzyszących. Wszystko po to, by – jak sam mówi – “wizyta w kinie była niekończącą się przygodą”.

Dominika Zielińska
Filmoznawczyni, prelegentka, wykładowczyni, redaktorka, doktorantka nauk o sztuce na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Specjalizuje się w kinie i kulturze hiszpańskiej. Współpracowała przy realizacji 21 Festiwalu Filmowego w Saragossie. Wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych. Ekspertka w Zespole Edukatorów Filmowych. Stałą prelegentka corocznego przeglądu „Mistrzowie kina hiszpańskiego. Obras Maestras”. Współpracuje przy tym ze szkołami i instytucjami kultury. Prowadzi zajęcia, dyskusje i prelekcje dla uczniów, studentów i seniorów. Jej teksty można znaleźć m.in. w „Kwartalniku Filmowym”, „Dzienniku Teatralnym”, miesięczniku „Kino”, czasopiśmie „Ekrany”, magazynie „Maska” i kwartalniku „Kultura Popularna”. Kocha malarstwo surrealistyczne i podróże autostopem.