Filmy dla Widzów 6+

Dla widzów od 6 roku życia przygotowaliśmy film pełnometrażowy “Rodzinne Legendy” oraz dwa pasma filmów krótkometrażowych “Karuzela kadrów” i “Dookoła świata”.

Godziny pokazów w ośrodkach festiwalowych znajdują się na zakładkach przygotowanych dla konkretnych miast na stronie Pokazy 2022.

Między 10 a 24 czerwca 2022 filmy będą dostępne również online na laboraotriumfilmowe.pl.

Rodzinne Legendy – 62 minuty

Rodzinne legendy
(Családi legendák)

reżyseria
Kati Glaser
scenariusz
Rita Domonyi

Węgry, 2021
62 min.

Karolina właśnie kończy 10 lat. W prezencie otrzymuje album ze zdjęciami wszystkich członków rodziny. Historie każdego z nich są tak zwariowane, że aż nieprawdopodobne. Wszystkie jednak zdarzyły się naprawdę – rodzina Karoliny jest po prostu… dziwna, a każdy z jej członków wyjątkowy! I to dzięki nim ten film jest naprawdę szalony i zabawny.


Pasmo “Karuzela kadrów” – 74 minut

Mishou
(Mishou)

reżyseria
Milen Vitanov
scenariusz
Vera, Milen

Niemcy, 2020
7 min.

Spokojne życie czterech arktycznych zajęcy zmienia się, gdy znajdują małego pieska. Nowy członek rodziny wnosi w ich codzienność sporo radości i zabawy, ale wiedzą, że biegun to nie jest miejsce dla malucha.


Bajka cygańska
(Cigánymesék / A kosárfonó)

reżyseria
Eszter Szoboszlay
scenariusz
Géza Czipott

Węgry, 2020
8 min.

Wyplatacz koszy żyje skromnie wraz z wnukiem nad brzegiem rzeki. Pewnego dnia chłopak dostaje magiczną różdżkę od nieznajomego oraz radę, jak znaleźć szczęście i bogactwo. Odtąd jego kosze są zawsze pełne.


Zara i wybory miss
(Zara og dei: Misse-konkurransen)

reżyseria
Nils Johan Lund, Bjørn Sortland
scenariusz
Bjørn Sortland

Norwegia, 2020
13 min.

Zara wie od koleżanek z klasy, że w wyborach miss można zdobyć tytuł najładniejszej dziewczyny. Kiedy zwariowany tato Zary przynosi na wybory wiadro, wydarzenie zmienia się w szalony wir śmiechu i pomyłek.


Jak pokonać strach
(Comment j’ai vaincu ma peur des humains)

reżyseria
Helene Ducrocq
scenariusz
Helene Ducrocq

Francja, 2020
9 min.

Kiedy sympatyczna pajęczyca zbliża się do kresu życia wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – muchą, zastanawiają się nad podróżą do Nowego Jorku. Wymaga to odwagi, której zawsze jej brakowało. Czy znajdzie ją w sobie teraz?


Wilczek
(Lupin)

reżyseria
Helene Ducrocq
scenariusz
Pierre-Luc Granjon

Francja, 2020
11 min.

Młody wilczek po raz pierwszy sam wychodzi z bezpiecznej norki. Zagubiony znajduje schronienie w ogrodzie, gdzie znajdują go dzieci myśliwego. Odważne rodzeństwo postanawia pomóc maluchowi i zabiera go do domu.


Operacja: Mikołaj
(Opération Père Noël)

reżyseria
Marc Robinet
scenariusz
Alain Gagnol

Francja, 2021
26 min.

Ośmioletni William zawsze dostaje to, czego chce. Tym razem chce, by jego świątecznym prezentem był Święty Mikołaj. Żądanie Williama sprawia, że w tym roku może nie być prawdziwych magicznych Świąt!


Pasmo “Dookoła świata” – 78 minut

Piniata
(La piñata)

reżyseria
Verónica Ramírez
scenariusz
Verónica Ramírez

Meksyk, 2021
13 min.

Siedmioletnia Lorena chce wygrać rower w szkolnym konkursie. Nic prostszego, wystarczy zrobić najlepszą piniatę! Lorena bardzo się stara. Jej piniata nie jest doskonała, ale na pewno wyjątkowa. Czy wygra?  


Do domu
(Coming Home)

reżyseria
Yee Wei Chai
scenariusz
Yee Wei Chai

Singapur, 2021
15 min.

Mały Ah Shun nie wie dokąd odeszła jego babcia. W towarzystwie świerszcza wyrusza do sennego świata zwanego „Pomiędzy”, by ją odnaleźć. To ciepła i spokojna animowana historia o odchodzeniu i żegnaniu się z bliskimi.  


Sprzedałaś moje rolki?
(T’as vendu mes rollers ?)

reżyseria
Margaux CAZAL, Jeanne HAMMEL, Louis HOLMES, Sandy LACHKAR, Agathe LEROUX, Léa REY-MAUZAIZE

Francja, 2020
6 min.

Mama małego Lou sprzedała jego ulubione rolki na wyprzedaży garażowej. Taką zdradę trudno wybaczyć! Lou pragnie je odzyskać i w tym celu wyrusza na poszukiwania, które zawiodą go w najdalsze zakątki miasta.  


Zolemia
(Zolemia)

reżyseria
Nina Samanishvili
scenariusz
Ketevan Janelidze, Nina Samanishvili

Gruzja, 2021
9 min.

Czy zebra nadal jest prawdziwą zebrą, jeżeli nie ma czarno-białych pasków? Wizyty u lekarza, kontakt z innymi zwierzętami, eksperymenty z farbą przekonują ją, że najważniejsze to poznać swoje mocne i słabe strony.


Papierowy samolot
(The Paper Plane)

reżyseria
Siew May Khoo, Jay Septimo, Pamela Farhat, Michel Doumit
scenariusz
Grace Khawam, Walid Sarrouh, Raya Boustany

Liban, 2021
5 min.

Jad to wyjątkowy chłopiec, o szczególnych potrzebach. Gubi się w szkolnych korytarzach, nie rozumie poleceń nauczycielki, mówi wolniej od rówieśników. Dzięki zaradnej Janie szkoła staje się dla niego przyjaznym miejscem.


Vanille
(Vanille)

reżyseria
Guillaume Lorin

Francja, 2020
30 min.

Vanille mieszka w Paryżu, ale jej rodzice pochodzą z Ameryki Środkowej. Pewnego lata wyjeżdża na wakacje do cioci do Guadeloupe, gdzie poznaję egzotyczną kulturę, przyrodę, tajemniczych ludzi i przeżywa przygodę życia.