FILMY DLA WIDZÓW 6+

Filmy pełnometrażowe

Moja żyrafa
Dikkertje Dap
reż. Barbara Bredero
Holandia, 2017
74′

więcej →

Rafałek i Raf to najlepsi przyjaciele, którzy w ten sam dzień obchodzą urodziny. W tym roku razem kończą cztery lata. Dla Rafałka oznacza to, że niedługo pójdzie pierwszy raz do szkoły. Niestety okazuje się, że Raf nie będzie mógł do niego dołączyć. Wszystko dlatego, że Raf jest żyrafą, mieszkającą w zoo, gdzie pracuje dziadek Rafałka. Dorośli upierają się, że szkoła to nie miejsce dla żyraf, nawet dla tych magicznych, które potrafią mówić. Przyjaciele będą musieli stawić czoła nowym wyzwaniom, gdy Rafałek zacznie spędzać czas z nowymi przyjaciółmi.

Powstrzymać Wikingów!
Begstvo rogatykh vikingov
reż. Ilya Belostotsky
Rosja, 2018
80′

więcej →

Grupa najlepszych przyjaciół ma do wyboru albo spędzić całe wakacje zamknięta w ogródku za domem albo skonfrontować się z grupą szalejących po okolicy chuliganów w rogatych hełmach wikingów. Przed nimi szalona, choć niebezpieczna przygoda. Jako że w miłości i na wojnie wszystko dozwolone, będą musieli wzbić się na szczyty swojej pomysłowości, żeby przygotować dla najeźdźców specjalną tajemniczą „broń biologiczną”. W starciu pomoże im siła ich przyjaźni, moc odwagi oraz wsparcie ze strony lokalnej społeczności.

Wyzwania i przygody
Pasmo filmów krótkometrażowych – 68 minut

Odkrywca
Holly på Sommerøen: Opdagelsesrejsen
reż. Karla Nor Holmbäck
Dania, 2018
12′

Spragniona przygód Holly spędza wakacje u dziadka. Pewnej nocy widzi świetlisty kamień, który ląduje po drugiej stronie wyspy. Wraz z żółwiem Skorupkiem wyrusza w magiczną podróż, by odkryć tajemnicę tego niesamowitego wydarzenia.

4 za 10
10 Ka 4 / Dus Ka Chaar
reż. Rahul Yadav
Indie, 2019
10′

Bohaterką filmu jest 7-letnia dziewczynka, która smuci się z powodu zakończenia roku szkolnego. Zaskakujące zakończenie pokazuje nam rzeczywistość dzieci, które w Indiach już w bardzo młodym wieku muszą pracować, zaniedbując własną edukację.

Szkoła omletów
Poupiot À L’école Des Omelettes
reż. Fernando Barreto Arroyave
Szwajcaria, 2018
10′

Poupiot to młody wilk, który bardzo nie lubi swojej wilczej szkoły. Zamiast uczyć się wyć do księżyca, chciałby zostać wegetarianinem i przyjaźnić się z kurczakami. Animacja o wyborze własnej drogi i konfrontacji z odrzuceniem w lekkiej metaforycznej formie.

Doskonałe urwisy
Lekarstvo ot Poslushnosti
reż. Tatiana Kiseleva
Rosja, 2018
13′

W specjalnym sanatorium doktor Piatkin szuka sposobu, aby obudzić niesforne i psotne dzieciaki w nazbyt przykładnie ułożonych oraz bezkompromisowo grzecznych dzieciach. Z pomocą przyjdzie mu mały magiczny przyjaciel.

Skromna przegrana
A Modest Defeat
reż. David Barr
Wielka Brytania, 2018
9′

Między ośmioletnią Tiny, a jej starszym bratem trwa nieustająca wojna domowa. Dziewczynka ma jednak plan, jak dać nauczkę bratu, który nigdy nie gra fair. Czy po wielu dniach kalkulacji i przygotowań tym razem to ona będzie górą?

Dom dla lalek
Bebek Evi
reż. Ezgi Temel
Turcja, 2018
5′

Turcja. W sklepie z zabawkami chłopiec zostaje zmuszony do wyboru takiej zabawki, którą według jego mamy, powinni bawić się chłopcy. Nie podda się jednak i będzie dążył do realizacji swoich pasji, przekonując rodzinę do porzucenia stereotypów.

Dzień matki
Mother’s Day
reż. Alexander Desouza
Kanada, 2018
9′

Nieśmiały 12-letni chłopiec postanawia pomóc swoim młodszym sąsiadom w przygotowaniu odświętnego śniadania na Dzień Matki. Okazuje się to być wyzwaniem nie tylko kulinarnym, gdyż bohater musi zmierzyć się również z własnym smutkiem i wspomnieniem mamy.