FILMY DLA WIDZÓW 9+

Filmy pełnometrażowe

Chuskit
Chuskit
reż. Priya Ramasubban
Indie, 2018
90′

więcej →

Chuskit w wyniku wypadku zostaje sparaliżowana. Uwielbia się uczyć, ale w małej himalajskiej wiosce, gdzie mieszka, warunki nie pozwalają niepełnosprawnej dziewczynce chodzić do szkoły. Zdana na życie w zamknięciu i towarzystwo konserwatywnego dziadka, traci pewność siebie i wiarę w lepszą przyszłość. Aż do czasu, kiedy jej starszy brat wpada na pomysł, jak zbudować konstrukcję, która pozwoli Chuskit opuścić dom.

Biblioteka
Loknat
reż. Mohammadreza Haji Gholami
Iran, 2018
78′

więcej →

Rasool stara się pomóc swojej siostrze Sarze, borykającej się z jąkaniem. Zdaniem nauczyciela jej problem można pokonać, czytając książki. Niestety w małej wiosce w Iranie, gdzie mieszkają, bardzo trudno je zdobyć. Szczególnie książki dla dzieci. Pomysł stworzenia biblioteki wydaje się prostym rozwiązaniem, ale czy spodoba się mieszkańcom? I skąd wziąć pieniądze na zakup książek? To tylko część wyzwań i przeciwności, jakim będzie musiał stawić czoło Rasool.

Mimo przeciwności
Pasmo filmów krótkometrażowych – 73 minuty

Śnieg
Dzyun
reż. Aren Malakyan
Armenia, 2018
13′

Arman ma 9 lat i najważniejszy dla niego jest osiedlowy turniej piłki nożnej. Jednak gdy jego chory dziadek zdradza mu, że wyłącznie śnieg może postawić go na nogi, Arman jest zdeterminowany zrealizować tę misję. Ale skąd wziąć latem śnieg w Erywaniu?

Lustro
Xiao Jing Zi
reż. Cheng Chao
Chiny, 2017
7′

Chiny. Nowy w mieście chłopiec poszukuje przyjaciół. Dołącza do grupki kolegów grających w ping-ponga i szybko orientuje się, że są oni obserwowani z okna przez tajemniczą dziewczynkę. Postanawia do niej dotrzeć i dowiedzieć się kim jest obserwatorka.

Buty
Rammat Gammat
reż. Ajitpal Singh
Indie, 2018
11′

Indie. Dwóch przyjaciół o całkowicie odmiennym pochodzeniu społecznym i klasowym łączy piłka nożna. Para prawdziwych piłkarskich korków sprawi, że będą musieli zmierzyć się ze swoimi uprzedzeniami. Czy pieniądze zdecydują o losie przyjaźni?

Krenk
Krenk
reż. Tommaso Santi
Włochy, 2018
18′

Gianni, Włoch chińskiego pochodzenia, dostaje w szkole zadanie zaopiekowania się nowym uczniem w klasie. Cieszy się z odpowiedzialnej roli, ale jednocześnie obawia, że nowy kolega zajmie jego miejsce w drużynie piłkarskiej i odbierze mu przyjaciół.

Jeż
Hedgehog
reż. Vaibhav Keswani, Jeanne Laureau, Colombine Majou, Morgane Mattard, Kaisa Pirttinen, Jong-Ha Yoon
Francja, 2018
5′

Pasją małego chłopca są jeże, które żyją w przydomowym ogródku. Zainteresowanie przeradza się prawie w obsesję, gdyż chłopiec bezustannie opowiada o nich wszystkim. Niestety niezwykła przyjaźń z jeżami to jego sposób na radzenie sobie z osamotnieniem i problemami rodzinnymi.

Warszawski Rudzik
Warszawski Rudzik
reż. Mackenzie Bates
USA, 2018
7′

Zima 1945 roku w Warszawie. Mała dziewczynka wędruje przez zdewastowane w czasie wojny miasto. Pocieszenie znajduje w książkach i w opowieściach napotkanej tajemniczej postaci. To spotkanie uczy ją, że w każdych okolicznościach warto mieć nadzieję.