Jury 2019

W tym roku filmy konkursowe oceni Dorosłe Jury Profesjonalistów, Jury Dziecięce, Jury Młodzieżowe oraz Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Dorosłe Jury Profesjonalistów 2019

Grażyna Bochenek

Doktor filmoznastwa. Dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów. Pracuje w redakcji magazynów informacyjnych. Autorka reportaży o tematyce kulturalnej. Inicjatorka wydarzeń filmowych.

Agnieszka Karp-Szymańska

Filolog polski i menadżer kultury. Współtwórca i prezes zarządu Grupy CzasDzieci.pl, popularnego portalu dla rodziców i dzieci, a także założycielka Fundacji, która działa na rzecz rozwoju dzieci wykluczonych społecznie. Od 2014 r. członek rady programowej i jeden z producentów ogólnopolskiego Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Tomasz Jurkiewicz

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, reżyserii WRiTv im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, a także kursu fabularnego „Studio Prób” w Szkole Wajdy. Autor filmów krótkometrażowych, które zdobyły ponad sto nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych (Kraków, Warszawa, Gdynia, Wrocław) i międzynarodowych (Karlove Vary, Seul), scenarzysta.

Dominik Nykiel

Absolwent filologii polskiej i dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od siedmiu lat współprowadzący Dyskusyjny Klub Filmowy “Klaps” w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (wygłasza prelekcje przed filmami i moderuje pofilmowe dyskusje). Na co dzień nauczyciel języka polskiego w IV LO im. M. Kopernika w Rzeszowie.

Jola Jarecka

Absolwentka filologii polskiej UJ w Krakowie, elitarnego Studium Literacko Artystycznego UJ oraz Kolegium języka angielskiego. Ukończyła studia podyplomowe z historii, pedagogiki szkolnej i animacji teatralnej. Laureatka stypendium literackiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Debiutowała w 2005 r. tomikiem „Nagok”. Od wielu lat zaangażowana w życie społeczne i kulturowe Bieszczad. Razem z mężem odbudowała drewniane zabudowy ostatniego w Bieszczadach parku konnego w Zatwarnicy, gdzie obecnie jest kino studyjne „Końkret” i pracownia artystyczna „Na dwie ręce”. Autorka kilku questów w Bieszczadach.

Emilia Żuber

Lider Filmoteki Szkolnej w woj. lubelskim, laureatka nagrody PISF w kategorii Edukacja młodego widza, przewodnicząca Jury Nauczycieli podczas 35. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu, autorka projektów filmowych dla uczniów dofinansowanych przez PISF, organizuje filmowe gry miejskie i escape room’y, warsztaty filmowe, autorka scenariuszy lekcji filmowych dla Centrum Edukacji Obywatelskiej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół Techniczych w Janowie Lubelskim, trener – prowadzi warsztaty z myślenia wizualnego oraz graphic recording konferencji.