Jury 2018

Dorosłe Jury Profesjonalistów 2018

Dorota Kędzierzawska

Reżyser filmowa i scenarzystka. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień na festiwalach międzynarodowych. Autorka takich filmów jak „Nic”, „Wrony”, „Jutro będzie lepiej”, „Pora umierać”. Jej filmy mówią o ludziach osamotnionych, zepchniętych na margines, ubogich, beznadziejnie oczekujących uczucia, zrozumienia czy pomocy.

Arthur Reinhart

Operator filmowy i montażysta. Dwukrotny zwycięzca Złotej Żaby podczas festiwalu Camerimage, dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej za najlepsze zdjęcia, laureat Złotego Lwa za najlepsze zdjęcia podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Autor zdjęć do filmów „Prowokator”, „Wrony”, „Wenecja” czy „Jutro będzie lepiej”.

Kasia Sienkiewicz-Kosik

Absolwentka historyki sztuki. Wydawczyni i redaktorka. Współwłaścicielka wydawnictwa Powergraph. W 2014 otrzymała nagrodę Identyfikatory Pyrkonu w kategorii promotor fantastyki. Wspólnie z mężem pracują nas scenariuszem filmu familijnego.

Rafał Kosik

Pisarz science fiction, scenarzysta i publicysta. Największą popularność przyniosły mu serie dla dzieci i młodzieży: „Felix, Net i Nika” oraz „Amelia i Kuba. Kuba i Amelia”. Autor scenariuszy do filmów filmów fabularnych: „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” (wspólnie z W. Skrzyneckim), „Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka” i „Julka” (wspólnie z Kasią Sienkiewicz-Kosik).

Ilona Dusza-Kowalska

Inicjatorka i koordynator działań na styku kultury, edukacji, multimediów. Współtwórca produkcji dokumentalnych – „Rzeszowskie janusze” (2016), „SEDNO – społecznościowy film dokumentalny” (2015), „Rzeszowskie janusze. Rodzina” (2017). Prezes Fundacji Rzeszowskiej.

Grażyna Bochenek

Doktor filmoznastwa. Dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów. Pracuje w redakcji magazynów informacyjnych. Autorka reportaży o tematyce kulturalnej. Inicjatorka wydarzeń filmowych.

Agnieszka Karp-Szymańska

Filolog polski i menadżer kultury. Współtwórca i prezes zarządu Grupy CzasDzieci.pl, popularnego portalu dla rodziców i dzieci, a także założycielka Fundacji, która działa na rzecz rozwoju dzieci wykluczonych społecznie. Od 2014 r. członek rady programowej i jeden z producentów ogólnopolskiego Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Tomasz Jurkiewicz

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, reżyserii WRiTv im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, a także kursu fabularnego „Studio Prób” w Szkole Wajdy. Autor filmów krótkometrażowych, które zdobyły ponad sto nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych (Kraków, Warszawa, Gdynia, Wrocław) i międzynarodowych (Karlove Vary, Seul), scenarzysta.